مصاحبه ها و یادداشت ها


وزیر ارتباطات: حفظ انقلاب عامل سکوت آیت‌الله هاشمی برابر تهمت‌ها و بی‌اخلاقی‌ها بود/ او منادی وحدت بود

1395/10/21

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره از اختلافات بین جناح‌ها و گروه‌های سیاسی کشور ناراضی و معتقد بود باید همه جریان‌ها به فکر پیشرفت و سازندگی کشور باشند.»

اقدامات امنیتی نهاد ریاست جمهوری با هماهنگی سپاه و وزارت اطلاعات است

1395/10/17

معاون کل ‌سرپرست نهاد ریاست جمهوری حضور نداشتن رییس جمهوری در نهاد را رد کرد و درباره ورود تجهیزات امنیتی به آن مجموعه نیز گفت: مسایل امنیتی نهاد با هماهنگی سپاه و وزارت اطلاعات انجام می شود.

تناقض‌های پر تناقض در آموزش و پرورش (آمارهاي عملكردي اغوا كننده مسئولان در كنار استمرار افت عملكرد تحصيلي كيفي و کاهش انگيزش شعلی معلمان و انگیزش تحصیلی دانش آموزان)

1395/10/11

سایت ها و سردرب های ادارات کل، نواحی و مناطق آموزش و پرورش سرشار از تعاریف و تمجیدهای گسترده اغراق گونه از عملکرد ادارات متبوع می باشد که گویا مشکلات آموزش و پرورش در مرحله اتمام قرار گرفته و خبر از اتفاقاتی زیبا و خوشایند برای سیستم تعلیم و تربیت کشور می باشد/ هر رهگذری که از مقابل ادارات آموزش و پرورش عبور می کند؛ فکر می کند که تغییرات عظیم مثبت به صورت مستمر در این سیستم روی داده و یا در حال رخ دادن است/ هر نوعی اثرگذاری و اثربخشی و همچنین کارایی باید در عملکرد یا رفتارهای قابل مشاهده، خود را نشان بدهد/ . اگر خواهان کسب اطلاعات در زمینه فرایندهای آموزشی و پرورشی هستند؛ ضرورت دارد تا حضوری موثر در مدارس جهت ارزیابی این گزارش ها داشته باشند و واقعیت های آموزش و پرورش را تنها از زاویه دید آمارسازان حرفه ای مورد بررسی قرار ندهند...

کنگره حزب اعتدال و توسعه با حضور مسئولان کشوری برگزار می‌شود

1395/10/10

سخنگوی حزب اعتدال وتوسعه گفت:‌ کنگره حزب اعتدال و توسعه به زودی برگزار خواهد شد و مسئولان کشوری نیز از میهمانان خواهند بود

کنگره سراسری حزب اعتدال و توسعه برگزار می شود

1395/10/9

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: کنگره سراسری این حزب دی ماه جاری و یا در نهایت بهمن ماه آتی برگزار می شود.

مرتضی بانک: برجام، بزرگ‌ترینِ هنرهای تاریخ دیپلماسی ایران است

1395/10/4

اعتدال و توسعه دست خود را برای ادامه مسیر 92 در 96 به سوی دوستانش دراز می‌کند/ برجام پیش خواهد رفت و آمریکا نمی‌تواند آن را نقض کند. هنر دیپلماسی این است که در شرایط سخت بتواند منافع ملی را برای کشور تامین کند، این که گمان کنیم فعالیت سیاسی در یک بستر ساده شکل بگیرد و نتیجه مثبت حاصل شود خوب است ولی ممکن نیست. آن زمانی می‌شود گفت ما کار سیاسی بزرگی کردیم که در شرایط سخت با هنر دیپلماسی اهداف خود را به طرف مقابل بقبولانیم.

«به بهانه روز دانشجو»

1395/9/15

شانزدهم آذر ماه هر سال به نام روز “دانشجو” در تقویم کشور ثبت شده است. این روز را باید روز تاریخی نهاد دانشگاه در ایران نامید که حاصل اندیشه ظلم ستیزی مردم این سرزمین است، که همواره در دامان خود فرزندان برومندی را تحویل جامعه می دهند. در این روز سه تن از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به ورود “نیکسون” (معاون وقت رئیس جمهور آمریکا) دست به تظاهرات زده بودند که بوسیله ماموران شاه در صحن دانشگاه به شهادت رسیدند.