کد خبر: ۱۳۸۰
اشتراک گذاری در :
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوستاسماعیل شجاعی سخنگوی حزب اعتدال و توسعه رحلت آیت اللّه هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و مبارزی نستوه را بر عموم ملت ایران تسلیت گفت.


 

 

به گزارش پورتال رسمی حزب اعتدال و توسعه،

متن پیام وی بدین شرح است:

إِنَّا لله و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

آیت الله هاشمی مبارزی بزرگ، مدیری موفق، سیاستمداری مبرز و اصلاح گری با تدبیر بود، نویسنده کتاب امیرکبیر در سالروز شهادت امیرِ کبیر در حالی به دیار باقی شتافت که در اوج محبوبیت در کنار مردم قرار داشت و با پایمردی در مسیر اعتدال نماد بزرگی از سیاست اعتدالی در کشور بود.

هاشمی امروز در حالی طپش قلب خود را به ابدیت پیوند زد كه فراتر از همه فراز و نشیب‌های سیاست، همواره به افتخار و اعتزاز ایران اسلامی می‌اندیشید.

خاطر پر از خاطره او، آغوش باز او برای استماع همه دیدگاه‌ها، آرامش همیشگی او در همه حال، جلوه معاصر استعانت به قرآن كریم بود كه از زندان‌های رژیم گذشته و در زیر شكنجه‌های مكرر، ورد زبانش و همراه همیشگی‌اش بود.

امروز او رفته است. با سینه‌ای مالامال از زخم‌های سیاست ورزان مشتری متاع بی‌ارزش بازار سیاست.

بیش از شش دهه حضور مداوم در طراز اول مبارزه و استقرار و تثبیت نظام، از او شخصیتی ساخته كه بفرموده پیر همیشه جاوید جماران: هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.

حزب اعتدال و توسعه، فقدان این مجاهد نستوه و یار وفادار امام و رهبری و مردم را به مقام معظم رهبری و همه علاقمندان ایشان تسلیت می‌گویید.

اطمینان داریم كه با مدد الهی، بذر راه روشن او در پی‌ریزی مشی اعتدال و دلبستگی او به توسعه ایران اسلامی، در دل‌های همه دوستداران ایران و اسلام جوانه زده و آرامش ابدی او در دیار باقی با بالندگی بیش از پیش درخت تناور ایران و جمهوری اسلامی و آسایش و رفاه مردم، رقم خواهد خورد.

خداوند ایشان را در جوار رحمت خویش قرار دهد و با اولیاء الله محشور فرمایید.