کد خبر: ۱۳۹۱
اشتراک گذاری در :
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

باید سهم 400 میلیونی در صنعت هوایی را بدست آوریم/ خرید ایرباس فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری استنماینده مردم سبزوار گفت: در شرایطی که عمده‌ترین اصرار ما در برنامه های کلان کشور حول محور رونق بخش صنعت گردشگری می چرخد، خرید ایرباس فرصتی مناسب برای پرداختن به این موضوع است.


به گزارش پورتال رسمی حزب اعتدال و توسعه و به نقل از خبرگزاری برنا،

«رمضانعلی سبحانی فر» در خصوص لزوم نوسازی ناوگان هوایی کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا گفت: بحث خرید هواپیما، بحث جدیدی نیست. این موضوع از اول انقلاب مطرح بوده اما از آنجایی که کشورهای غربی ایران را تحریم کرده بودند این امکان برای کشور فراهم نبود. بنابراین خرید ایرباس یکی از دستاوردهای پسابرجام است که امروز به ثمر نشست.

او گفت: خرید هواپیما مغایرتی با اولویت های اقتصادی کشور ندارد چرا که پولی برای خرید پرداخت نشده و این نوسازی ناوگان هوایی براساس اجاره به شرط تملیک است

او اضافه کرد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که ما در صنعت حمل و نقل هوایی سهم مناسبی در منطقه نداریم لذا باید تلاش کنیم در سال های آینده سهم ایران که می تواند 400 میلیون مسافر را جابجا کند به دست بیاوریم. مسلما بدون داشتن هواپیما نمی توانیم این سهم را از آن خود کنیم.

سبحانی فر بیان کرد: در شرایطی که عمده ترین اصرار ما در برنامه های کلان کشور حول محور رونق بخش صنعت گردشگری می چرخد، خرید ایرباس فرصتی مناسب برای پرداختن به این موضوع است. با نوسازی ناوگان هوایی کشور می توانیم گام مثبتی در صنعت گردشگری برداریم و از این منظر ارزآوری برای کشور داشته باشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به گره زدن موضوع اشتغال و خرید هواپیما از سوی منتقدین بیان کرد: ما صنعت هواپیماسازی نداریم که بگوییم این موضوع مخالف و مغایر اقتصادی مقاومتی است و از آنجایی که پولی برای خرید هواپیما پرداخت نشده و همان طور که اشاره کردم اجاره به شرط تملیک است، لذا این بحث که خرید ایرباس موجب اشتغال زایی در کشورهای دیگر می شود، نیز منتفی است.

رمضانعلی سبحانی فر در پایان تاکید کرد: با نوسازی ناوگان هوایی کشور ما می توانیم سهم 400 میلیونی در جابجایی مسافر داشته باشیم و متعاقبا افراد زیادی به خدمت گرفته که این موضوع خود عامل اشتغال زایی در کشور می شود.