کد خبر: ۱۳۹۵
اشتراک گذاری در :
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷

بیانیه حزب اعتدال و توسعه به مناسبت سالگرد توافق از موضع اقتدار برجام میان جمهوری اسلامی ایران و ٥ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحدبه گزارش پورتال رسمی حزب اعتدال و توسعه و به نقل از كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی،


 

 

                        بسمه تعالی

ملت آگاه و تحول آفرین ایران واقف است كه برجام حاصل ایستادگی، اراده ملی و تصمیم خردمندانه نظام اسلامی از موضع عزت، حكمت و مصلحت بود تا كشور و ملت عزیز ایران را از دغدغه‌های روز مره ناشئ از تحریم و تهدید خارج و به سمت فرصت‌های بزرگ در توسعه اقتصادی، امنیت سازی و تحقق سند چشم انداز ٢٠ ساله رهنمون سازد. 

توافق برجام در دولت تدبیر و امید حامل دست آوردهای مادی فراونی در حوزه نفت وگاز، حمل و نقل، آزادسازی دارائی‌های به تاراج رفته ایران بود و كشور را از تنگناهای سیاسی، اقتصادی نجات داد. فارغ از دست آوردهای عینی برجام در حوزه مادی، این توافق، نمادی از تقابل خرد، حكمت و صلح طلبی برخاسته از تمدن و فرهنگ ایران اسلامی با اندیشه های مبتنی بر زور و ستمگری دنیای مادی و نمادی برآمده از آرمان‌های به حق انقلاب اسلامی است. به عبارت دیگر برجام شاهدی بر فروپاشی و از هم گسیختگی فكری و سیاسی در جبهه بدخواهان دولت تدبیر و امید و نمایشی از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در افكار عمومی جهان است. 

 ملت بزرگ و تحول خواه ایران با توكل و خودباوری و حمایت از تصمیم خردمندانه نظام در تغییر فضای جهانی  نقش بزرگی ایفا كرد و با به رسمیت شناساندن حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای، قدرت‌های جهان را به باور و احترام به فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن استفاده از اتم علیه حیات بشر واداشت و كشوری را كه تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی می‌كردند به كشور مقتدر و امنیت ساز در منطقه معرفی کرد. 

حزب اعتدال و توسعه توافق برجام را نمونه‌ای از اقتدار ملی در روابط خارجی دولت یازدهم می‌داند كه پیش نیاز عبور از تنگناهای اقتصادی ناشی از تحریم برای حركت به سوی توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی و حقوق شهروندی ملت سخاوتمند ایران بوده و اطمینان دارد علی رغم تنگ نظری و سیاه نمایی سوداگران و منفعت گرایان داخلی و خارجی، زمان برداشتن گام دوم درجهت بهبود اشتغال و رفاه و درآمد سرانه ملی و به ویژه  رضایتمندی اقشار كم بضاعت انشاءالله نزدیك است .

برجام سایه یک جنگ بزرگ احتمالی با مجوزهای شورای امنیت را که به واسطه ندانم کاری‌ها می‌رفت تا کشور عزیزمان را گرفتار بحرانی بزرگ سازد، بر طرف کرد و ایران را به استوانه امنیت و ثبات منطقه تبدیل ساخت، این دستاورد بزرگ علیرغم تبلیغات منفی داخلی و خارجی قابل کتمان نیست و ارزش آن به میزان سایر دستاوردهای برجام قابل دفاع و مایه مباهات است که سر افرازی ایران بدون جنگ حاصل شد.

كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی حزب اعتدال و توسعه