کد خبر: ۱۴۱۲
اشتراک گذاری در :
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۴

نخستین جلسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه استان زنجان تشکیل شد4 بهمن ماه با حضور تعدادی از اعضا نخستین جلسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه استان زنجان تشکیل شد.


به گزارش پورتال رسمی حزب اعتدال و توسعه و به نقل از روابط عمومی حزب در سازمان جوانان و دانشجویان استان زنجان،

در این جلسه پس از گفت و شنودهای دو طرفه و صمیمانه به آسیب‌ها و مشکلات جوانان و نیازهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پرداخته شد.

در ابتدای جلسه آقای پویا رحمانی رئیس سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه استان زنجان به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی عالم مجاهد و انسانی از جنس اعتدال و عقلانیت که قطعاً برای کشور خلاء بزرگی محسوب می‌شوند اشاره کرد و در رابطه با حادثه جانکاه ساختمان پلاسکو که باعث در گذشت هموطنان عزیز بویژه شهادت آتش نشان‌های شجاع شده است، عرض تسلیت نمود.

ایشان ضمن تشکر از اعضای جوان استان که وقت صرف کردند و بر مبنای اخلاق و اعتدال‌گرایی قدم به پیش گذاشته‌اند، تاکید کرد که این سازمان در استان در زمینه مشکلات جوانان و رفع آنها اقدامات موثری را انجام خواهد داد.

رحمانی در ادامه با توجه به افتتاح دفتر حزب اعتدال و توسعه در استان زنجان در عصر روز پنج شنبه گذشته که با حضور جناب آقای دکتر محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون سیاسی حزب و استاندار، فرماندار، مدیرکل سیاسی استانداری و مسئولین استانی و فعالین سیاسی، دبیران احزاب دیگر برگزار شد، توجه مردم و مسئولین و حتی سایر احزاب دیگر را به خود جلب نمود و از جناب آقای مهندس مسعود اطاعتی دبیر محترم حزب در استان که با کمک‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ خود باعث شروع فعالیت و شکل‌گیری سازمان جوانان و دانشجویان شده‌اند تقدیر و تشکر به عمل آورد.

در ابتدای جلسه دوستان و همکاران به موضوع مشکلات جوانان پرداختند و آقای رحمانی اظهار داشتند: در حال حاضر جوانان ما از مشکلات اساسی برخوردار هستند که اولین مشکل کمبود انسجام و یکپارچگی در حوزه جوانان بین نهاد است، دومین مشکل اشتغال جوانان و بیکاری آنان است که باید به ایجاد مهارت پذیری در جوانان نیز توجه کرد سومین مشکل جوانان کم توجهی به سلامت جسمی؛ روانی و معنوی جوانان و مسائل اجتماعی (اعتیاد، مفاسد اخلاقی، طلاق) است. چهارمین مشکل آسیب‌های اجتماعی و خطرات فضای مجازی و استفاده غلط از آن است. پنجمین مشکل، بی‌توجهی مسئولین و کمبود مداخله و حضور جوانان در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها است که انشاالله در جلسه بعدی به صورت کلی به موارد دیگر نیز می‌پردازیم.

رحمانی در ادامه افزود: مسئله جوانان فقط به وزارت ورزش و جوانان ختم نمی‌شود بلکه تمام وزارت خانه‌ها باید در حل مشکلات جوانان کمک کنند. از نظر ما جوانی یک فرصت است نه یک تهدید باید برای جوانان مدیران جوان تصمیم بگیرند چرا که جوانان هم دیگر را بهتر درک می‌کنند و بیشتر جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند، اگر می‌خواهیم توسعه ملی داشته باشیم باید در حوزه جوانان به موفقیت برسیم.

در ادامه رییس کمیته سازماندهی و تشکیلات اظهار داشت: ما باید از مجلس شورای اسلامی بخواهیم قوانینی مختص جوانان تصویب کنند و فراکسیون جوانان را تشکیل دهند.

افشاری رییس کمیته آموزش نیز بیان کرد: با توجه به بیانات ریاست سازمان این کمیته در نظر دارد در حوزه آموزش‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وارد شود و با ایجاد کارگروه‌های تخصصی به صورت کاملاً دقیق و علمی برای تعیین راهکارهایی برای رفع مشکلات جوانان اقدام کند و نیز دوره‌های آموزشی برای جوانان برگزار کند.

با توجه به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر ریاست سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه استان زنجان بیان نمود این سازمان در ماه‌های دیگر فعالیت وسیع‌تری در زمینه سیاسی و انتخابات خواهد داشت.

در این جلسه هیئت رئیسه در مورد چگونگی عضو پذیری و اهداف سازمان و فعالیت معاونت‌ها و همکاری با سازمان‌های دیگر تبادل نظر نمودند و در آخر در این زمینه مصوباتی را ارائه کردند.