کد خبر: ۱۴۲۲
اشتراک گذاری در :
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳

سومین جلسه شورای هماهنگی کانون‌‌ها و سازمان‌ها حزب اعتدال و توسعه برگزار شدعصر چهارشنبه 13 بهمن ماه، سومین جلسه شورای هماهنگی کانون‌‌ها وسازمان‌ها حزب اعتدال و توسعه با معرفی جناب آقای علی جنتی به عنوان معاون جدید کانون‌ها و سازمان‌ها و حضور دکتر اسماعیل شجاعی معاون استان‌ها برگزار شد.


به گزارش پورتال رسمی حزب اعتدال و توسعه،

در ابتدای جلسه معاون سابق کانون‌ها و سازمان‌ها حزب اعتدال و توسعه دکتر اسماعیل شجاعی نحوه تشکیل کانون‌ها و سازمان‌ها و نحوه شکل گیری شورای هماهنگی را توضیح دادند.

سپس از حاضرین شورای هماهنگی درخواست ارائه گزارش در خصوص کانون‌ یا سازمان متبوع خود را داشت‌.

دکتر حامد قادر مرزی رییس سازمان روستاییان در خصوص جمعیت روستاهای کشور و ضریب نفوذ روستا گزارشی ارائه داد و سپس ساختار و ارکان سازمان روستاییان و استراتژی سازمان جهت فعالیت در روستاها را بیان داشت.

آقای دکتر مجتبی زینی‌وند رییس کانون فرهنگیان دومین نفری بودند که گزارش خود را ارائه داد. در ابتدا ضمن تشکر ویژه از دکتر شجاعی و دکتر جنتی و همکاری‌های تشکیلاتی مهندس غازی بیات، آماری از تعداد کارکنان وزارت آموزش و پرورش و فرهنگیان شاغل در آن و همچنین دانش‌آموزان مقاطع مختلف ارائه داد و سپس به اهمیت پرداختن به مطالبات آنان پرداخت. وی توضیحاتی نیز در خصوص نحوه تشکیل شورای سیاستگذاری کانون فرهنگیان و شعبات استانی آن ارائه داد. در آخر نیز آمادگی خود جهت برگزاری همایش فرهنگیان سراسر کشور را اعلام داشت.

سپس پاک سرشت رییس کانون اصناف گزارشی مختصر از فعالیت‌های کانون خود اشاره کرد.

کانون بعدی که ارائه گزارش داد، کانون صنعت به ریاست آقای دکتر صادقی بود که وی روند فعالیت خود را از زمان شروع تا به امروز گزارش داد و خواستار حمایت هر چه بیشتر دبیران استان‌ها جهت معرفی نیروهای خود برای فعالیت در این کانون شد.

دکتر افشین داوری رییس کانون ورزشکاران نیز گزارشی از نحوه عضوگیری در این کانون ارائه داد و بیان داشت که با توجه به کمتر سیاسی بودن ورزشکاران، کار شناسایی و جذب این قشر از جامعه کمی سخت‌تر از دیگر کانون‌ها است ولی با این وجود اعضای شورای سیاستگذاری آن تکمیل شده است و در بیش از نیمی از استان‌های کشور کانون ورزشکاران کار خود را آغاز کرده است.

سپس دکتر شجاع الدینی رییس کانون کشاورزی ضمن تشکر ویژه از تلاش‌های دکتر شجاعی بخش کشاورزی را بخش مغفول در کشور دانست که با نگاه ویژه حزب این نقیصه به درستی در حال حل است. وی تحزب را زیر ساخت مناسبی جهت برنامه محوری در بخش کشاورزی دانست و توضیحاتی در خصوص کانون متبوع خود و همایشی کشوری که در تاریخ 8 بهمن ماه برگزار شد، ارائه داد. وی تصویب آیین‌نامه و تشکیل کارگروهای تخصصی  ذیل کانون را نیز معرفی کردند.

اردشیر خدایی رییس کانون ایلات و عشایر به عنوان هفتمین نفری بود که گزارش کانون خود را ارائه کرد. وی با بیان روند تغییرات شکل گیری و جدا سازی سازمان اقوام و طوایف و ایجاد کانون ایلات و عشایر از بکارگیری تمامی علاقمندان به دولت تدبیر و امید و شخص آقای دکتر روحانی که از سال 92 با وی همکاری داشتند خبر داد و اعلام داشت که در تمامی 31 استان کشور این کانون شورای سیاستگذاری دارد و دفاتر آنان نیز به صورت فعال مشغول ارائه خدمات به زیر مجموعه کانون خود می‌باشند. همچنین وی از برگزاری یک همایش کشوری و جمع آوری اعضای خود در آن خبر داد.

یعقوب رستمی رییس کانون کارگری و کارفرمایی، با توجه به نزدیکی به انتخابات تحرک بیشتر حزبی را خواستار شد. وی در خصوص لایحه کارگران نیز نکاتی را ارائه کرد و در خصوص نحوه تشکیل مجموعه خود گزارش مفصلی را ارائه داد و گفت که تنها در چند استان این کانون شعبه نداشته و باقی کشور به صورت فعال مشغول به فعالیت حزبی می‌باشند.

در ادامه جلسه دکتر مسعود شفیعی رییس سازمان جوانان و دانشجویان گزارش مختصری از اقدامات سازمان متبوع خود را ارائه داد و سازمان جوانان را اولین سازمان شکل گرفته در بدنه حزب اعتدال و توسعه دانست. وی مهمترین دغدغه سازمان جوانان را کادرسازی در حزب دانست.

دهمین نفری که گزارش کانون خود را ارائه داد آقای علی حاجی‌وند رییس کانون تعاون حزب بود. وی با تشریح دلایل و ضرورت‌های شکل گیری این کانون، آماری از تعداد موسسات و شرکت‌های فعال در این حوزه و همچنین تعداد افرادی که در آنها مشغول به کار هستند ارائه داد. سپس روند فعالیت‌های کانون تعاون از بدو تشکیل تا به امروز را خدمت حضار ارائه داد.

رییس کانون فعالین رسانه حزب امین محمودی نیا ضمن تشکر ویژه از تلاش‌های دکتر شجاعی و تبریک جهت قبول مسئولیت معاونت کانون‌ها وسازمان‌ها از سوی دکتر جنتی به اهمیت هم افزایی فعالین رسانه‌ای همسو با حزب اشاره داشت و کانون فعالین رسانه را درگاهی جهت انعکاس فعالیت‌های حزب در رسانه‌ها دانست. وی از تقسیم بندی کانو خود به سه بخش رسانه‌های مکتوب، رسانه‌های برخط و رسانه‌هایی که به واسطه شبکه‌های اجتماعی می‌توان از آنها بهره برد اشاره کرد و افزود که هر سه کارگروه این تقسیم بندی شکل گرفته است و از زمان تشکیل این کانون تا به امروز چند جلسه آن نیز برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی رییس کانون روحانیت حزب ضمن تشکر ویژه از زحمات دکتر شجاعی و حضور دکتر جنتی در جلسه، گزارشی از فعالیت‌های کانون متبوع خود ارائه داشت .وی به برقراری ارتباط مستمر با دفاتر مراجع محترم اعظام خبر داد و گفت با اکثر حوزه‌های علمیه کشور ارتباط مناسب برقرار شده و روند فعالیت حزب و همچنین سیاست‌های کلان آن به عزیزان اطلاع رسانی شده است و دبیران استان‌ها نیز در حال انتخاب و معرفی افراد مناسب جهت همکاری با این کانون هستند.

در ادامه سرکار خانم فریده حقیقی به عنوان مسئول سازمان زنان به تشریح فعالیت‌هایی سازمان زنان و گردهمایی اخیر خود پرداخت. وی از نقش پررنگ زنان در روند رو به رشد کشور بیان داشت و ضرورت پرداختن به نیازهای این بخش از جامعه که نیمی از آن را شامل می‌شود را برشمرد.

جناب آقای سروش راسخ رییس کانون هنرمندان نیز در این جلسه گزارش فعالیت خود را کردند. وی کانون هنرمندان را بعد از سازمان جوانان دومین کانونی دانستند که در بدنه حزب از سال 86 تشکیل شده است. ضمن بیان برخی از مطالبات هنرمندان وی به بیان نحوه فعالیت کانون خود پرداخت و کارگروه‌های تخصصی و تقسیم بندی آنان را تشریح کرد.

سپس سرکار خانم سمیرا فعلی گزارشی از روند فعالیت کانون فرهنگی اجتماعی در کشور ارائه کردند. وی برخی از اعضای شورای مرکزی خود را معرفی کرده و کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده ذیل کانون را برشمردند.

آقای مهندس شعاعی رییس کانون مهندسین نیز گزارشی از روند فعالیت کانون خود و عضو پذیری آن ارائه دادند و به بیان نحوه شکل گیری این کانون پرداختند.

علی عبداله زاده رییس سازمان کارگروه‌های تخصصی و از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه به عنوان آخرین فرد گزارشی از روند تشکیل کارگروه‌های تخصصی ارائه دادند. وی شروع فعالیت این مجموعه را قبل از انتخابات 92 دانست و بیان داشت که تا به امروز بیش از 100 نفر از متخصصین در حوزه‌های مختلف با حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جذب این مجموعه شده‌اند با جدیت مشغول به فعالیت هستند.

معاون کانون‌ها و سازمان‌های حزب ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و با تشکر از زحمات همه عزیزان در کانون‌ها و سازمان‌ها به ویژه زحمات دکتر شجاعی که باعث بسط تشکیلاتی، حزب در سرار کشور شده است، سازمان‌ها و کانون‌ها را به دلیل ارتباط مستقیم با جریان اجتماعی کشور، کادرسازان حزب دانست.

دکتر جنتی بت تشکر ویژه‌ از پیگیری‌های دکتر شجاعی، وی را زمینه‌ساز تشکیل بیش از ۲۵ کانون و سازمان دانست و به ایراد نکاتی در این راستا افزود: نیاز ایجاد یک پیام واحد از کل سازمان‌ها و کانون‌ها با برگزاری جلسات شورای هماهنگی کانون‌‌ها و سازمان‌ها در حزب و ضرورت ارسال پیام واحد از کل پیوسته حزب را خواستار شد.

وی اصول کار تشکیلاتی را برشمرد و بر تقسیم کار در سازمان‌ها و کانون‌ها تاکید ویژه داشت و اعلام کرد کادرسازی در حزب از طریق کانون‌ها و سازمان‌ها با آموزش حزبی ضمیمه‌ساز حرکت اجتماعی است‌ و ارائه ایده‌ها و نظرات تصویب شده در کانون‌ها و سازمان‌ها را به ارکان حزب و پیاده‌سازی مصوبات حزبی را از طریق کانون‌‌ها و سازمان‌ها خواستار شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه انتقال از پایین به بالا مطالبات در حزب را جهت تصمیم‌سازی در حزب خواستار شد و همچنین همراهی و هم‌افزایی بیشتر در شورای هماهنگی کانون‌‌ها و سازمان‌ها را خواستار شد .

در پایان وی به ترسیم شرایط فعلی کشور پرداخت و حمایت کامل حزب اعتدال و توسعه از اقدامات دولت چه در عرصه سیاست داخلی و چه برجام را اعلام داشت.

در انتهای جلسه احکام بعضی از روئسای کانون‌ها و سازمان‌ها به دست دکتر علی جنتی و دکتر اسماعیل شجاعی ابلاغ شد.